דף שלושים ואחת

יום שלישי 24.8.2004ובכן... בצהריים טלפון. עודד. החתול שלו לא מפסיק להתחבא ולכן הוא נאלץ לוותר על ינקלה. בכל זאת לחתול יש ותק. עכשיו הם בקפה ויש שם ארבעה אנשים שרוצים לאמץ את ינקלה (שני מלצרים ושני לקוחות) אז לפני שהוא מעביר אותו הלאה רק רצה לידע אותי.
אמרתי - רגע, רגע. אני באה. אל תתן אותו לאף אחד. אני רוצה להגיד לו שלום.
הקול שלי היה צרוד. מה, אני חולמת ? אלוהים אוהב אותי !
טסתי לקפה של עודד. בצד ספה אינסופית שמלווה את כל הויטרינה. מזגן נעים ומוזיקה שקטה. לקוחה אחת יושבת על הספה, מדברת עם מישהו ומלטפת מבלי משים את ינקלה המנמנם עם הראש על הברכיים שלה. לידו צלוחית עם ממרח פטה כבד חצי אכול, חצי לא אכול. לא חושבת שראיתי אי פעם מישהו יותר שבע ונינוח (ועוד ינקלה! נראה כאילו הוא יצא לפנסיה) נכנסתי בתנופה של לקפוץ עליו ושנרוץ אחד לקראת השנייה. אבל הוא לא התייחס אלי. זה קצת בלבל אותי. ינקלה תמיד רוקד וקופץ גם על זרים. פתאום אדישות. לעודד היה לא נעים ממני. הוא אמר שאולי ינקלה צריך להתרגל אלי או משהו כזה. הביא לי משהו לשתות וסיפר כל מיני דברים על החתול ועל ינקלה. והמלצרים גם. כולם מאוהבים בו. מתייחסים אליו כמו אל מלך. חייכתי. לא שמעתי כלום. מידי פעם הצצתי בינקלה. הוא קם, כשכש להם בזנב בעצלתיים, התיישב לנוח. שתה אולי ארבעה ליטר מים. ורק אלי כלום, כמו לא רואה אותי. הייתי צריכה רגע שקט לחשוב מה אני עושה. מה זה ? הוא שכח אותי ? שאלתי איפה השירותים. אמרו לי למטה. מדרגות לולייניות אינסופיות. דילגתי שתיים שתיים במהירות. למטה דלת שנסגרת מאליה כמו בבאר במערב הפרוע, דחפתי ומיהרתי פנימה ועוד דלת של המערב הפרוע ועוד אחת. הכל עשיתי בדילוגים. הייתי צריכה מהר דחוף להיות לבד. באתי לסגור את דלת התא של השירותים וגיליתי שמשהו חוסם אותה. ניסיתי שוב - לא הולך. הורדתי את העיניים וגיליתי שינקלה מצטופף לידי. מסתבר שהוא דהר בעקבותיי. נחוש לא לתת לי להיעלם לו שוב מהעיניים. לא לעשות שוב את אותה הטעות. בדיוק כמוני. נהיו לי דמעות. לשם שינוי משמחה. בדרך חזרה הביתה הלכנו שנינו על האוויר כשמכל החנויות באבן גבירול כל המוכרים יצאו לברך אותו - הי ינקלה. מה נשמע ינקלה ? ואותי זה לא עיצבן בכלל, אפילו לא קצת. משהו השתנה בי או נפתח.
התגעגעתי אליך יה צ'יקמוק. שיגעת את רבי. כמה דרמות על כלב כל כך קטן!
טוב נו, זה הרי הכלב שלי. איך לא יעשה דרמות ?                                                          לצפיה בינקלה ריצ'קין בכבודו ובעצמו לחץ כאן


3 תגובות: